Difference between revisions of "User:Dusk"
Jump to navigation
Jump to search
Tag: visualeditor-wikitext |
Tag: visualeditor-wikitext |
||
| Line 82: | Line 82: | ||
| [[Val Steele]] | | [[Val Steele]] | ||
| Cyber Knight's sister | | Cyber Knight's sister | ||
| No | |||
|- | |||
| [[Sword]] | |||
| Free Spirit | |||
| Yes (limited) | |||
|- | |||
| [[Stephanie Waltz]] | |||
| Charity Worker | |||
| No | | No | ||
|- | |- | ||
Revision as of 14:18, 9 April 2020
/u/mitsayantan
Characters
| Character | Archetype |
|---|---|
| Cyber Knight | Street Samurai |
| Yokai | Mystic Adept |
Contacts
| Character | Archetype | Public |
|---|---|---|
| Catch-22 | Electronics and Software | Yes |
| Dr. Henry Wallace | Street Doc | Yes |
| Gunrunner | Weapons and Ammo | Yes |
| Hideo Masamune | Talislegger | Yes |
| Jean Jacques Pierre | Tailor | Yes |
| N0v4 H0t | Technomancer Services | Yes |
| Greasemonkey | Mechanic | Yes |
| King Midas | Fixer | Yes |
| Kakei Steve | Shotozumi Fixer | Yes |
| Alias | Sin Forger | Yes |
| Anything Andy | General Goods | Yes |
| In4motion | Infobroker | Yes |
| Warboss | Fixer | Yes |
| Yokai (Contact) | Retired PC | No |
| Jax Steele | Cyber Knight's brother | No |
| Val Steele | Cyber Knight's sister | No |
| Sword | Free Spirit | Yes (limited) |
| Stephanie Waltz | Charity Worker | No |